Results for GLOSS - Wimbledon Common - 15-Jul-2018 - Provisional

Results for GLOSS - Wimbledon Common - 15-Jul-2018 - Provisional

Course Results

Yellow

Results

2km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Julia Verhoevem ` W21 29:09  
2nd Krum Yaneva   M4 32:23 +3:14
3rd Anne Maria Yaneva   W6 32:46 +3:37
4th Charlie Maule-Lidbury HAVOC M10 36:53 +7:44
5th Ashley Ng   M17 39:12 +10:03
Yellow standard time 43:44

GLOSS

Results

4km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Edward Catmur SLOW M35 22:26  
2nd Juraj Hammer   M40 23:16 +0:50
3rd Todd Oates `LOC M35 23:32 +1:06
4th Laurence Townley SN M45 23:42 +1:16
5th Michael Muggeridge HAVOC M55 25:40 +3:14
6th Zlatko Peev SLOW M45 25:52 +3:26
7th Kasper Hjorteberg SLOW M35 26:02 +3:36
8th Harold Wyber CHIG M21 26:15 +3:49
9th David Dixon HH M45 27:52 +5:26
10th Dmitry Adamskiy SLOW M21 27:57 +5:31
11th Sam Anderson SN M21 27:58 +5:32
12th Guy Lidbury HAVOC M45 28:20 +5:54
13th Tony Burton MV M50 28:28 +6:02
14th Shane Muggeridge HAVOC M20 30:23 +7:57
15th Peter Huzan SLOW M50 30:53 +8:27
16th Jon Chandler LOK M50 31:00 +8:34
17th Anthony Flick LOK M40 31:03 +8:37
18th Ian Maynard HAVOC M55 31:45 +9:19
19th Alex Wise SO M35 32:07 +9:41
20th Frank Townley SN M16 32:50 +10:24
21st Heather Findlay SLOW W40 33:36 +11:10
22nd Sue Carter SLOW W50 33:44 +11:18
23rd Mick Smith HH M70 33:52 +11:26
24th Nigel Bush MV M60 34:06 +11:40
25th Alex Owen LOK M40 34:11 +11:45
26th Alison Saunders HH W55 35:19 +12:53
27th Tom Edelsten CHIG M75 35:51 +13:25
28th Stefan Peykov SLOW M50 37:16 +14:50
29th Vesela Chokoeva SLOW W45 37:18 +14:52
30th Roger Moulding HH M70 37:49 +15:23
31st Graham Batty HAVOC M60 38:23 +15:57
32nd Tim Keogh MV M55 38:36 +16:10
33rd Simon Greenwood SAX M60 38:37 +16:11
34th Philip Gristwood MV M65 38:41 +16:15
35th Peter Martin MV M55 39:19 +16:53
36th Wenwei Liu GO M21 39:56 +17:30
37th Gillian Edgar HAVOC W50 40:20 +17:54
38th Garry Parmenter HAVOC M70 40:49 +18:23
39th David Dawson DFOK M60 40:50 +18:24
40th Jim Prowting TVOC M70 41:09 +18:43
41st Nikolay Kolev SLOW M50 41:12 +18:46
42nd Gavin Avey-Hebditch WSX M55 42:09 +19:43
43rd Mike Bolton MV M65 42:42 +20:16
44th Peter Carlill NOR M60 43:07 +20:41
45th Catherine Galvin LOK W55 43:23 +20:57
46th Graham Sutton MV M70 43:27 +21:01
47th Jessica Paton SN W21 43:47 +21:21
48th Chris Burgues HAVOC M60 44:10 +21:44
49th Martin Simonovsky   M21 44:26 +22:00
50th Tatiana Virissimo de Andrade DFOK W35 44:34 +22:08
51st Helen Rivers GO W60 45:38 +23:12
52nd Luke Bennett DFOK M10 46:10 +23:44
53rd Philip Craven DFOK M60 46:40 +24:14
54th Leianne Upton MV W55 46:47 +24:21
55th David Matt Thompson   M21 46:56 +24:30
56th Matthew Dixon HH M16 47:00 +24:34
57th Dale Bennett HAVOC M50 47:13 +24:47
58th Boryana Peeva SLOW W45 47:49 +25:23
59th David Lefevre DFOK M60 48:28 +26:02
60th David Float HAVOC M45 48:44 +26:18
61st Chris McDonald MV M75 49:42 +27:16
62nd Mike Elliot MV M65 50:12 +27:46
63rd Keith Parkes DFOK M70 50:30 +28:04
64th Kjell Tullus SLOW M65 51:06 +28:40
65th Vincent Townley SN M14 52:22 +29:56
66th Selmar Woetel KOVZ M21 52:45 +30:19
67th Anthony Biggs HAVOC M65 53:07 +30:41
68th Steven Elliott SAX M55 55:06 +32:40
69th Gee Kim LOK W35 57:01 +34:35
70th Charmaine Kwan LOK W21 58:35 +36:09
71st Colin Jackson HAVOC M55 59:26 +37:00
72nd Istvan Veres   M21 64:03 +41:37
73rd Ben Rivers GO M70 67:32 +45:06
74th Terry Marsh   M75 68:36 +46:10
75th Ilja Vishnevski   M35 74:56 +52:30
76th Sarah Dixon HH W45 75:50 +53:24
77th ROMAN BEDNARZ DFOK M65 79:05 +56:39
78th Stuart Douglas LOK M21 86:51 +64:25
79th Michael White MV M80 86:57 +64:31
80th Anne Power LOK W85 90:31 +68:05
81st Charlie Dixon HH M14 91:03 +68:37
  George Engelhardt MV M65 m9  
  Zlatko Peev SLOW M45 m1 w3 w5 m7-11  
  David Saunders HH M55 mF  

GLOSS extension

Results

2.7km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Edward Catmur SLOW M35 16:53  
2nd Laurence Townley SN M45 17:29 +0:36
3rd Tony Burton MV M50 17:51 +0:58
4th Kasper Hjorteberg SLOW M35 19:56 +3:03
5th Todd Oates LOC M35 20:14 +3:21
6th Harold Wyber CHIG M21 21:22 +4:29
7th Alex Wise SO M35 22:21 +5:28
8th Mick Smith HH M70 22:25 +5:32
9th Martin Simonoski   M21 22:56 +6:03
10th David Dixon HH M45 23:04 +6:11
11th Sue Carter SLOW W50 23:25 +6:32
12th Tom Edelsten CHIG M75 24:28 +7:35
13th Jon Chandler LOK M50 24:36 +7:43
14th Anthony Flick LOK M40 24:43 +7:50
15th Tim Keogh MV M55 29:22 +12:29
16th Roger Moulding HH M70 29:35 +12:42
17th Graham Batty HAVOC M60 39:17 +22:24
18th Nigel Bush MV M60 43:27 +26:34
19th Simona Serusi   W40 51:34 +34:41

Naughty numbers

Results

4.1km

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st= Anna Maria Yaneva SLOW W6 Naughty Numbers 2:16  
1st= Kum Yanev SLOW M4 Naughty Numbers 2:16  
3rd Marie Pavlova SLOW W6 Naughty Numbers 2:37 +0:21
4th Oscar Bobbi   M4 Naughty Numbers 3:47 +1:31